February 9, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

BHP spodziewa się poprawy produkcji w nadchodzącym roku, ale ostrzega przed siłą roboczą, inflacją (NYSE:BHP)

Reclaimer pracujący na terenie rudy żelaza pod błękitnym niebem

CUHRIG/E+ przez Getty Photographs

BHP (NYSE: BHP) pominięte szacunki dotyczące produkcji rudy żelaza Q4 ale powiedział, że spodziewa się wzrostu produkcji towarów w nadchodzącym roku po tym, jak produkcja w roku obrotowym 2022 została spowolniona przez deszczową pogodę i napięty rynek pracy.

W jego najnowsza aktualizacja operacjiBHP (BHP) podał, że produkcja rudy żelaza z Australii Zachodniej w IV kwartale wzrosła o 8% Q/Q, ale nieznacznie spadła r/r do 71,7 mln ton z 72,8 mln ton w poprzednim kwartale, poniżej konsensusu szacunkowego na poziomie 76 mln ton, podczas gdy produkcja miedzi w IV kwartale wzrosła o 25%, a węgla energetycznego o 52% Q/Q.

Górnik powiedział, że zrealizował cele produkcyjne na rok 2022 dla swoich bloków rudy żelaza i węgla energetycznego, a także niedawno obniżył prognozy dla miedzi i węgla metalurgicznego, ale całoroczna produkcja niklu była niższa niż skorygowane oczekiwania z powodu przestoju huty w IV kwartale.

Na rok obrotowy 2023, BHP (BHP) prognozuje produkcję rudy żelaza na poziomie 278-290 mln ton metrycznych, przy czym punkt środkowy jest nieznacznie wyższy niż 282,8 mln ton, które wyprodukowała w tym roku.

BHP (BHP) powiedział również, że pracuje nad zwiększeniem pierwszej produkcji z projektu potażu Jansen w Saskatchewab i oceni perspektywy dla swojej działalności związanej z węglem metalurgicznym po podwyższeniu stawek opłat licencyjnych w australijskim stanie Queensland.

„Spodziewamy się, że efekt opóźnień spowodowany presją inflacyjną utrzyma się w roku finansowym 2023, wraz z napiętym rynkiem pracy i ograniczeniami łańcucha dostaw” – powiedział dyrektor generalny Mike Henry.

Konkurencyjny australijski górnik Rio Tinto poinformował w zeszłym tygodniu o wyższej produkcji rudy żelaza, jednocześnie ostrzegając o podobnych trudnościach gospodarczych.