January 29, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Bette Midler i Macy Grey kontratakują

Uchylenie sprawy Roe przeciwko Wade przez Sąd Najwyższy wywołało cięższe dyskusje na temat ciał kobiet, ale dotyczą 1 szerszego kręgu osób niż tylko kobiety cisgenderowe.

Bette Midler wyraziła swoje niezadowolenie z języka, który obejmuje wszystkie osoby, które mogą zajść w ciążę, zamiast upraszczać definicję kobiety.

– Reklama –

Komentarze Bette Midler są zgodne z komentarzami Macy Grey i JK Rowling, które zostały oskarżone o transfobię, sugerując, że kobiety inne niż cisgender nie należą do tej samej klasyfikacji.

Podczas gdy Bette Midler, Grey i Rowling wyrazili poparcie dla ruchu na rzecz praw kobiet, nie było to skrzyżowanie.

Bette Midler States Trans język wymaże kobiety

Bette Midler powiedziała, że ​​język trans-inclusive „wymaże” kobiety

– Reklama –

„KOBIETY ŚWIATA! Jesteśmy pozbawieni naszych praw do naszych ciał, naszego życia, a nawet naszego imienia! Już nie nazywają nas „kobietami” nazywają nas „ludźmi rodzącymi” lub „menstruatorami”, a nawet „ludźmi z pochwami”!” Midler napisał w poniedziałek na Twitterze.

Gwiazda „Hocus Pocus” dodała: „Nie daj się wymazać! Każdy człowiek na ziemi jest ci winien!”

Według krytyków Midler wprowadził „sztywną binarność”.

„Nie daj się nabrać na fałszywe bzdury przeciwko panice trans. Nikt nie wymazuje kobiet” – odpowiedziała irlandzka drag queen i działaczka na rzecz praw gejów, Panti Bliss. „W kilku małych przypadkach opieki zdrowotnej, w stosownych przypadkach, używają języka trans inkluzywnego. To wszystko.”