January 29, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Barclays przyspiesza wzrost płac, aby złagodzić obawy pracowników o pieniądze

Bank poinformował, że wprowadza podwyżkę płacy o 1200 funtów rocznie od 1 sierpnia, która zacznie pojawiać się w pakietach płac w przyszłym miesiącu.

Podwyżki o 100 GBP miesięcznie przed opodatkowaniem stanowiły wczesną ratę zwykłego rocznego przeglądu inflacji, który normalnie miałby miejsce od marca 2023 r.

Związek zawodowy Unite, który wczoraj domagał się kredytu za zmuszenie Barclays do podwyżki płac, powiedział, że oznacza to roczny wzrost o 4,5 procenta i 5,5 procenta dla dwóch powszechnych kategorii pracowników banku.

Poszkodowani pracownicy stanowią ponad trzy czwarte całej brytyjskiej siły roboczej Barclays, większość z nich wykonuje stosunkowo niskopłatne stanowiska w oddziałach, centrach kontaktowych i innych funkcjach back again-workplace.

Ogólne wzrosty płac, takie jak ten, są uważnie obserwowane pod kątem dowodów na to, jak nisko opłacani pracownicy poradzą sobie z ograniczeniem kosztów utrzymania oraz wszelkich dowodów na to, że buduje się niepokojąca spirala płac, która może sprawić, że inflacja będzie bardziej trwała.

Inflacja mierzona wskaźnikiem cen konsumpcyjnych wzrosła w maju do 9,1 proc., a Lender Anglii prognozuje, że jesienią osiągnie 11 proc.

Barclays ostatnio podniósł płace dla pracowników w marcu, kiedy podniósł budżet płacowy dla 43 000 pracowników na 2022 r. o 4,25 procent, przy czym najmłodsi ludzie otrzymali wzrost o 12,8 procent.

Dyrektor naczelny Barclays, CS Venkatakrishnan, otrzymuje wynagrodzenie podstawowe w wysokości 2,78 miliona funtów, a potencjalne premie zwiększają jego maksymalny możliwy pakiet roczny do 9,45 miliona funtów.