January 29, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

AIMIM MLA: RJD odwołuje cztery AIMIM MLA w Bihar; ponownie staje się największą imprezą

Cztery z pięciu AIMIM MLA w środę dołączyły do ​​RJD, co czyni ją największą partią w 243-osobowym zgromadzeniu Bihar.

Lider opozycji Tejashwi Yadav, który jest obecnie de facto liderem RJD, zabrał na zgromadzenie czterech przedstawicieli MLA samochodem, którym sam jeździł. Marszałek Vijay Kumar Sinha otrzymał komunikat, w którym zapowiedziały, że MLAs chcą być traktowane jako odrębna grupa i łączą się z RJD, zwiększając w ten sposób siłę partii w Izbie do 80, czyli o trzy więcej niż BJP.

MLA, którzy dołączyli do RJD to Shahnawaz Alam (Jokihat), Anzar Nayeemi (Bahadurpur), Izhar Asfi (Kochadhaman) i Ruknudiin Ahmad (Baisi).

„AIMIM MLAs wyraziły chęć przyłączenia się do RJD. Dziś spotkaliśmy się z marszałkiem i złożyliśmy pismo z prośbą o fuzję” – powiedział Yadav mediom po spotkaniu z marszałkiem. Później przywódcy spotkali się również z prezesem RJD Lalu Prasadem.

„Te MLA nie tylko zdradziły partię, ale także ludzi, którzy im ufali. Ludzie dadzą im odpowiednią odpowiedź w wyborach” – powiedział dziennikarzom Akhtarul Imam, samotny AIMIM MLA.

Lider BJP, Shahnawaz Hussain, powiedział ET, że „Pomimo stania się największą partią, RJD nigdy nie utworzy rządu. Ta liczba nic nie znaczy”.