February 9, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

Administracja Biden rozważa nadzwyczajne działania, aby Twój kredyt hipoteczny był tańszy

Administracja Biden może obniżyć koszty kredytów hipotecznych dla nowych nabywców domów o niskich dochodach, aby ułatwić kupowanie domów, Dziennik Wall Street raporty.

Przedstawiciele branży proszą Federalną Administrację Mieszkalnictwa o obniżenie składek pobieranych od ubezpieczanych pożyczek o 50-70 dolarów miesięcznie na kupującego, chociaż niektórzy analitycy twierdzą, że agencja federalna raczej nie dokona tak głębokich cięć, donosi gazeta.

Działania Bidena zmierzające do uczynienia zakupu domów bardziej przystępnym, jak dotąd koncentrowały się na złagodzeniu ograniczeń w dostawach do domu, co może podnieść koszty. United states of america brakuje około 2 milionów domów, Doug Duncan, główny ekonomista w Fannie Maepowiedział Bloomberg.

W zeszłym miesiącu Rezerwa Federalna podniosła swoją główną stopę procentową o trzy czwarte punktu — to największa podwyżka od prawie trzech dekad. Przewodniczący Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, zasugerował, że kolejna podwyżka o trzy czwarte punktu była możliwa na następnym posiedzeniu Fed pod koniec tego miesiąca, podała agencja Connected Press.

Koszty finansowania zewnętrznego w Stanach Zjednoczonych gwałtownie wzrosły po podwyżce stóp procentowych, przy średniej 30-letniej oprocentowaniu kredytów hipotecznych o 6% – najwyższym poziomie od czasu kryzysu finansowego z 2008 r. i 3% od początku roku.

Ta historia została pierwotnie przedstawiona na Fortune.com