February 9, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

5 LatAm offices report changes in June 2022

Zespoły prawne i księgowe w biurach Biz Latin Hub w Chile, Kolumbii, Kostaryce, Paragwaju i Peru zgłosiły w czerwcu 2022 r. następujące aktualizacje przepisów, które mogą wpłynąć na Twoje interesy biznesowe.

W Biz Latin Hub nasze wielojęzyczne zespoły specjalistów ds. wsparcia korporacyjnego z siedzibą w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach oferują dostosowane pakiety zintegrowanych usług back-workplace, w tym prawnych, księgowych i rekrutacyjnych, a także innych rozwiązań pomagających firmom i inwestorom prowadzącym działalność w regionie.

Jeśli jesteś zainteresowany prowadzeniem działalności w Ameryce Łacińskiej i chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc Ci pokonać bariery kulturowe i językowe podczas wchodzenia do regionu, a także wesprzeć bieżącą działalność, Skontaktuj się z nami Dziś.

Chile

Chilijski rząd i jego instytucje wprowadziły w czerwcu jedną godną uwagi aktualizację regulacyjną:

Działalność regulacyjna Wyniki dla biznesu
Prawo 21.465

Opublikowany: 14.06.2022

Restrict mechanizmu stabilizacji cen paliw tworzony przez ustawę nr. 20 765 zostaje zwiększony, a próg korekty tygodniowej zostanie zaktualizowany.

Kolumbia

Rząd kolumbijski i jego instytucje wprowadziły w czerwcu jedną godną uwagi aktualizację regulacyjną:

Działalność regulacyjna Wyniki dla biznesu
Ustawa 2213 z 2022 r

Opublikowany: 13.06.2022

Przyjęte są środki technologiczne w celu usprawnienia procedur sądowych w Kolumbii.

Kostaryka

Rząd Kostaryki i jego instytucje wprowadziły w czerwcu jedną godną uwagi aktualizację regulacyjną:

Działalność regulacyjna Wyniki dla biznesu
Dekret pozwalający na homologację rejestrów sanitarnych dla leków

Publikowaćmid: 22.06.2022

Ministerstwo Zdrowia podpisało dekret o homologacji rejestrów sanitarnych leków nadawanych przez organy regulacyjne będące członkami Międzynarodowej Rady ds. Harmonizacji.

Paragwaj

Rząd Paragwaju i jego instytucje wprowadziły w czerwcu jedną godną uwagi aktualizację regulacyjną:

Działalność regulacyjna Wyniki dla biznesu
Conasam: 11,4% korekty płacy minimalnej

Opublikowany: 13.06.2022

Lender Centralny poinformował agencję, że zmiana wskaźnika cen towarów i usług konsumenckich (CPI) w okresie od czerwca 2021 do maja 2022 wyniosła 11,4%. Obecna płaca minimalna w wysokości 2 289 324 i zgodnie z wnioskiem o korektę wzrośnie do 2 550 307 gwarancji od 1 lipca.

Peru

W czerwcu peruwiański rząd i jego instytucje wprowadziły jedną znaczącą aktualizację regulacyjną:

Działalność regulacyjna Wyniki dla biznesu
Prawo 31501

Opublikowany: 10.06.2022

Modyfikuje kodeks karny w celu wzmocnienia walki z przestępczością oszukańczą administracji, księgowości równoległej i przekupstwa międzynarodowego.

Biz Latin Hub może wspierać Ciebie i Twoją firmę w Ameryce Łacińskiej

W Biz Latin Hub mamy wielojęzyczny zespół ds. usług prawnych, księgowych, rekrutacyjnych i tworzenia agency, gotowy i czekający na wsparcie Twoich wysiłków biznesowych na Karaibach i Ameryce Łacińskiej. Nasza szeroka gama usług pozwala naszym klientom prowadzić interesy ze spokojem, że sprawdzili wszystkie pola komercyjne i że spełniają wszystkie odpowiednie kryteria prawne i regulacyjne.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc Ci w prowadzeniu działalności w Ameryce Łacińskiej, Skontaktuj się z nami.

Możesz również dowiedzieć się więcej o naszym zespole profesjonalistów oraz o tym, jak umożliwiają oni rozwój komercyjny w Ameryce Łacińskiej.

Infogrpahic BLH przedstawiający kluczowe usługi oferowane przez firmę
Kluczowe usługi oferowane przez Biz Latin Hub