January 29, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

5 Important Reasons to Separate Your Business and Personal Finances

Ruchi Pinniger

Ustawmy scenę. Masz pomysł na biznes, zacząłeś pozyskiwać klientów, stworzyłeś swoją stronę internetową i jesteś nastawiony na sukces… a może jesteś?

Podczas gdy sprawy się poprawiają, miejsce na błędy i dezorganizację może zacząć się powiększać.

Jeśli chodzi o finanse Twojej firmy, nie jesteś jedynym właścicielem firmy, który może zapominać o jednym ważnym kroku…

Ankieta przeprowadzona przez Citizens Lender wykazała, że ​​blisko 26% właścicieli organization nie rozdziela swoich kont firmowych i osobistych. 98% ankietowanych korzysta z konta osobistego z powodu braku miesięcznych opłat za utrzymanie, ale może im to wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Niezwykle ważne jest oddzielenie firmowych i osobistych kont bankowych, nawet jeśli dopiero zaczynasz.

Czemu?

To proste: jeśli chodzi o czas i pieniądze, chcesz zrobić wszystko, aby być jak najbardziej przejrzystym i zorganizowanym. Jeśli obecnie nie rozdzielasz finansów biznesowych i osobistych, powinieneś zacząć już dziś.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, obiecuję, że z pewnością nie jesteś jedynym właścicielem firmy, który zapomniał o tym kluczowym kroku.

Nadal nie jesteś przekonany?

Oto 5 ważnych powodów, dla których powinieneś natychmiast zacząć rozdzielać te konta:

Ułatwi Ci życie w sezonie podatkowym.

Jeśli Twoja firma jest korporacją, musisz prowadzić oddzielne konto firmowe.

W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej unikalne konto firmowe ułatwi śledzenie przychodów i wydatków firmy, szczególnie w przypadku audytu.

Nie będziesz przedzierać się przez konto bankowe, próbując dowiedzieć się, czy 10 posiłek w restauracji był lunchem biznesowym, czy uroczystą kolacją twojego przyjaciela.

Dzięki oddzieleniu wszystkich transakcji biznesowych i przepływie przez jedno konto bankowe, będziesz dokładnie wiedzieć, ile osiągnąłeś przychodów i jakie są twoje wydatki, aby uzyskać maksymalne odpisy podatkowe.

Łatwiej jest śledzić przepływy pieniężne.

Jest mniej prawdopodobne, że napotkasz problemy z przepływem środków pieniężnych, ponieważ będziesz dokładnie wiedzieć, ile możesz wydać na wydatki biznesowe. Będziesz wiedział, że masz 100 dolarów z zysku biznesowego, które możesz przeznaczyć na zakup nowego komputera, zamiast korzystać ze 100 dolarów, które ciotka dała ci na urodziny.

Możesz chronić swoje aktywa.

W przypadku, gdy zostaniesz pozwany, Twoje osobiste aktywa będą bardziej chronione, gdy masz oddzielne konta bankowe.

Wybierz odpowiednią strukturę biznesową i używaj nazwy firmy na wszystkich dokumentach, czekach i kontach. To ilustruje, że podjąłeś wysiłek, aby oddzielić wydatki biznesowe i osobiste.

Jest bardziej profesjonalny.

Jeśli Twoi klienci wpłacają środki bezpośrednio na Twoje konto, są bardziej skłonni postrzegać Twoją firmę jako wiarygodną, ​​gdy jest to konto firmowe. Konto bankowe na nazwę Twojej firmy pokaże Twoim klientom, że poważnie podchodzisz do swojej firmy. Pomoże to wzmocnić ich zaufanie do Twojej pracy.

Łatwiej uzyskać pożyczkę.

Kiedy jesteś gotowy na rozszerzenie swojej działalności, większość pożyczkodawców będzie szukać obszernych raportów finansowych. Posiadanie firmowego konta bankowego ułatwi pobranie potrzebnych informacji do wniosków o finansowanie.

Szczególnie w czasach niepewności gospodarczej chcesz mieć łatwo dostępne dane o swojej firmie, aby móc podejmować decyzje w odpowiednim czasie. Oddzielenie kont jest nie tylko dobrą praktyką, ale także pomoże Ci poczuć się bezpieczniej ze stanem Twojej firmy. Twój spokój ducha jest bezcenny i jest to zawsze jedna z pierwszych rzeczy, które doradzam moim klientom, jeśli jeszcze tego nie zrobili.