February 6, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

3 zabitych, 4 rannych w panice przed świątynią w Sikar; Modi, Gehlot kondoluje utratę życia

Trzy kobiety zginęły, a cztery zostały ranne w panice przed świątynią we wczesnych godzinach poniedziałkowych.

Premier Narendra Modi i naczelny minister Radżastanu Ashok Gehlot uhonorowali śmierć i życzyli szybkiego powrotu do zdrowia rannych.

Przed świątynią Khatu Shyam ji widać było długie kolejki, ponieważ wielbiciele zebrali się z okazji „Gyaras”, pomyślnego dnia według hinduskiego kalendarza.

Gdy tylko świątynia została otwarta około 4.30 rano, wielbiciele przybyli na „darszan”.

W jednej z kolejek zasłabła chora na serce 63-letnia kobieta. Dwie kobiety za nią również upadły z powodu pośpiechu. Zginęli w panice, powiedział nadinspektor policji K Rashtradeep.

Powiedział, że incydent miał miejsce kilka metrów przed punktem wejścia.

Dodał, że materiał z kamer CCTV jest badany w celu uzyskania lepszej klarowności incydentu.

Wyrażając swoją udrękę, Modi napisał na Twitterze: „Zasmucony ofiarami śmiertelnymi w wyniku paniki w kompleksie świątynnym Khatu Shyamji w Sikar w Radżastanie. Moje myśli są z rodzinami pogrążonymi w żałobie. Modlę się, aby ci, którzy są ranni, jak najwcześniej wyzdrowieli”. Główny minister Ashok Gehlot również wyraził swój smutek.

„Śmierć trzech kobiet z powodu paniki w Khatu Shyam ji w Sikar jest bardzo smutna i niefortunna. Moje najgłębsze kondolencje składam pogrążonym w żałobie członkom rodziny” – napisał na Twitterze w hindi.