January 29, 2023

Biznes

Światowy rozwój biznesu

15 Amazing Business Travel Tips – Business Tips & Advice

Sukces w biznesie to przede wszystkim przygotowanie. To samo dotyczy planowania udanej podróży służbowej. Im lepiej przygotujesz się do następnej podróży służbowej, tym większe prawdopodobieństwo udanej podróży. Kiedy ty podróż dla biznesu jest milion ruchomych części. Niektóre rzeczy, takie jak pogoda, są poza Twoją kontrolą. Istnieją proste kroki, które możesz podjąć, aby odbyć udaną podróż służbową. Rozpocznij podróże służbowe od odpowiedniego przygotowania.

Oto piętnaście wskazówek, które przygotują Cię do następnej podróży służbowej.

Przygotuj się do podróży

Zaktualizuj swój paszport

Nawet jeśli nie masz zaplanowanej wycieczki, nigdy nie wiesz, kiedy jest za rogiem. Zawsze upewnij się, że twój paszport jest w porządku, ponieważ odnowienie paszportu zajmuje zwykle 4-6 tygodni, a nie chcesz mówić szefowi, że nie przejdziesz przez odprawę celną.

Potwierdź preferencje firmy

Często firmy mają określone linie lotnicze, hotele i wypożyczalnie samochodów, z którymi wolą współpracować. Zapoznaj się z tymi firmami przed wyjazdem, aby wiedzieć, jakie opcje przyjmie Twoja firma. Zapoznaj się również z rachunkiem wydatków firmy, ile jest dostępne i na co można/nie można przeznaczyć.

Sprawdź dostęp do Internetu

Nie zawsze można zakładać, że internet będzie dostępny. Zwłaszcza jeśli lecisz za granicę, sprawdź, jakie są warunki internetowe w miejscu docelowym. W zależności od wyników i tego, jak potrzebny jest internet w Twojej pracy, może się okazać, że warto kupić międzynarodowy plan internetowy na telefon komórkowy.

Wejście globalne

Jeśli dużo podróżujesz za granicę lub się tego spodziewasz, rozsądnym rozwiązaniem może być zainwestowanie w Global Entry, program, który wstępnie Cię sprawdza i umożliwia przyspieszony dostęp przez odprawy celne w wielu krajach, aby zaoszczędzić czas.

Rezerwować

Rezerwuj loty wcześnie, pokoje późno

Zawsze rezerwuj lot jak najwcześniej, ponieważ ceny wzrosną wraz ze spadkiem dostępności w samolocie. Co ciekawe, w przypadku hoteli sytuacja jest odwrotna; w miarę zbliżania się do danego dnia hotele coraz chętniej sprzedają swoje pozostałe pokoje i będą sprzedawać taniej. Upewnij się jednak, że nie spróbujesz tego w dniu dużego wydarzenia, takiego jak Comicon, albo może się okazać, że w hotelu nie ma wolnych miejsc.

Rezerwuj loty wcześniej lub później

Nie możesz kontrolować, czy samolot zostanie odwołany lub opóźniony, ale możesz kontrolować, którym samolotem lecisz. Jeśli to możliwe, spróbuj zarezerwować loty z iteracjami wcześniej lub później w ciągu dnia; w ten sposób, jeśli Twój lot zostanie odwołany, możesz przełączyć się na drugi.

Konsolidacja linii lotniczych/sieci hotelowych

Staraj się trzymać tylko jednej lub dwóch linii lotniczych, jeśli możesz, i to samo w przypadku sieci hotelowych. Konsolidacja pozwoli Ci zgromadzić najwięcej punktów z jedną firmą i pozwoli jak najefektywniej wykorzystać te punkty.

Bezpośredni nie jest non-stop

Loty bez przesiadek latają bezpośrednio do miejsca docelowego. Bezpośrednie loty mogą zatrzymać się na innym lotnisku, po prostu nie pozwolą ci wysiąść i zmienić samolotu. Poznaj różnicę i dowiedz się, który z nich rezerwujesz.

Noc przed

Zapakuj wszystko do jednej torby podręcznej

Efektywne pakowanie to talent, którego prawdziwe opanowanie zajmuje lata. Celem jest jednak zminimalizowanie Twojego ryzyka. Jeśli wszystko, co przyniesiesz, znajduje się w bagażu podręcznym, Twój bagaż nie może się zgubić. Ogranicz wszystko, co możesz, starannie zaplanuj przestrzeń do pakowania i spraw, aby wszystko, czego możesz potrzebować podczas lotu, było łatwo dostępne.

Pakiet Wszechstronny

Wszystko, co można wykorzystać do wielu celów, można spakować efektywnie. Odzież, która może być skuteczna w różnych warunkach pogodowych, powinna być najwyższym priorytetem podczas pakowania ubrań.

Naładuj wszystko

Telefon komórkowy, laptop, Kindle, cokolwiek, co może wymagać opłaty, zdobądź 100% przed pójściem spać w noc przed podróżą. Nie chcesz grzebać na lotnisku, szukać gniazdka lub, co gorsza, rozładować baterię w nieznanym mieście.

Dzien z

Bardziej ruchliwe lotniska mają więcej opóźnień

Jeśli wylatujesz z LAX lub JFK, opóźnienie jest znacznie bardziej prawdopodobne niż w przypadku wylotu z lotniska Nowheresville. Jeśli wybierasz się do większego centrum, poświęć trochę więcej czasu na przejście przez zabezpieczenia.

Ubierz się dobrze

Szukając kogoś do podwyższenia standardu, pracownicy linii lotniczych często wybierają kogoś, kto wygląda profesjonalnie i zamożnie. Bądź tą osobą.

Umyj ręce

Lotniska są jak lotniska zarazków. W podróży służbowej to okropny czas, aby coś zepsuć, więc myj ręce podczas podróży. Ponadto różne obszary mogą mieć różne patogeny, więc możesz być nieco bardziej podatny na lokalne choroby z powodu braku odporności.

Bądź miły

Najważniejsza wskazówka na tej liście: bądź miły dla wszystkich, z którymi masz do czynienia. Poza podstawowymi oczekiwaniami moralnymi, w obsłudze klienta naprawdę króluje życzliwość. Radź sobie z każdym niepowodzeniem łaskawie i z uśmiechem, a nigdy nie wiesz, kiedy szczęście może zmienić twoją drogę. Pracownicy obsługi klienta często nie są zbyt dobrze opłacani i znudzeni, i nie mają żadnego interesu w pomaganiu ci, jeśli staniesz się wojowniczy, ani żadnych powodów, by nie traktować cię preferencyjnie, jeśli uznają, że cię lubią.

Poniższe dwie zakładki zmieniają zawartość poniżej.